• Slide 1
  • Slide 2
  • Slide 3
logo_slider

Logo1

"Dom Przyrody, Park Ludzi -
Przez Edukację Ekologiczną do
Zrównoważonego Korzystania
z Ekosystemów Tatr"

 

 

 

Witamy na stronie Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą i atrakcyjną ofertą.

Przejdź do zakładki "Rezerwacje" chcąc wybrać dogodny dla Ciebie termin wizyty w Sali Odkryć Dziecięcych Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Centrum Edukacji Przyrodniczej czynne 7 dni w tygodniu od godziny 9.00 do 17.00 za wyjątkiem dni świątecznych.

Ważny w danym dniu bilet wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego upoważnia do bezpłatnego wejścia do Centrum.

Osoby uprawnione do bezpłatnego wejścia na teren TPN nie są zobowiązane do okazania biletu wstępu.

Leaf

Zakończenie projektu „Dom Przyrody, Park Ludzi"

Tatrzański Park Narodowy ponownie gościł przedstawicieli oświaty, samorządów, Parków Narodowych, Lasów Państwowych oraz przewodników tatrzańskich. Tym razem gości zaproszono z okazji zakończenia projektu „Dom Przyrody, Park Ludzi – Przez Edukację Ekologiczną do Zrównoważonego Korzystania z Ekosystemów Tatr” w ramach, którego stworzono nowoczesną oraz innowacyjną Salę Odkryć Dziecięcych, największą w Polsce makietę Tatr oraz przebudowano salę audiowizualną i wprowadzono do oferty nowe filmy przyrodnicze, w tym niezwykle interesujący film interaktywny oraz film w technologii 3D.

 

Trzeba przyznać, że Centrum Edukacji Przyrodniczej w nowej odsłonie nie narzekało na brak zainteresowania. W przeciągu niecałych 4 miesięcy od momentu otwarcia pojawiło się w nim niemal 40 tys. osób. Tatrzański Park Narodowy mógł pozwolić sobie na rozbudowę i unowocześnienie istniejącego muzeum dzięki dofinansowaniu z funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

 


To jednak nie koniec zmian, bowiem na przyszły rok zaplanowano między innymi rozbudowę sali ekspozycyjnej. Powstaną dioramy poświęcone łąkom oraz lasom, sztuczna jaskinia, a także wirtualne sale, gdzie uczestnik wcieli się w życie tatrzańskiego niedźwiedzia czy też obejrzy Tatry z lotu ptaka. Inwestycja obejmuje również termomodernizację budynku. Szacuje się, że druga część rozbudowy sięgnie kwoty 11 mln złotych, pozyskana będzie także z funduszy EOG.

 


Tymczasem Tatrzański Park Narodowy zaprasza i zachęca wszystkich do odwiedzania i korzystania z tak wielu atrakcji stworzonych zarówno dla najmłodszych jak i starszych. Z pewnością każdy znajdzie tu odpowiedzi na trudne pytania przyrodnicze, a spędzony czas stanie się inspiracją do dalszego zdobywania wiedzy o Tatrach. Ze względów organizacyjnych należy zarezerwować sobie miejsce na  wybrany dzień i godzinę na stronie eeagrants.tpn.pl. Centrum czynne jest przez cały tydzień od godziny 9 do 17.

 

 

stat4u